لیگ برتر فوتسال ایران به عنوان یکی از برترین لیگ های دنیا با حضور چهارده تیم برگزار می‌شود.
هزینه بالای باشگاهها بخاطر بلاتکلیفی در لیگ فوتسال

به گزارش فوتسال ۲۰۲۰، رشته مهیج و زیبای فوتسال در سال‌های گذشته پرچمدار رشته های تیمی ایران در سطح جهان بوده و با کسب افتخارات مختلف در آسیا و جهان باعث ایجاد شور و نشاط در سطح جامعه گردیده است.

اما این رشته ورزشی همواره مظلوم بوده و مسئولین ورزش کشور برنامه چندان مناسبی برای موفقیت فوتسالی‌ها نداشتند و یکی دیگر از مشکلات رشته فوتسال نداشتن فدراسیون مجزا است.

این روزها لیگ برتر فوتبال آغاز شده و برنامه مسابقات لیگ دسته اول فوتبال نیز اعلام شده اما مثل اینکه فدراسیون فوتبال برنامه خاصی برای شروع لیگ های فوتسال کشور ندارد.

طبق اعلام سازمان لیگ فوتسال، قرار بود لیگ برتر از ابتدای آبان ماه آغاز شود اما به دلیل گسترش بیماری کرونا در سطح کشور این مسابقات به تعویق افتاد و در حال حاضر تکلیف تیم‌های لیگ برتری مشخص نیست.

در شرایطی که کشور با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کند باشگاه های فوتسالی برای برگزاری تمرینات خود با رعایت پروتکل های بهداشتی هزینه های فراوانی را متقبل می‌شوند و این بلاتکلیفی هزینه‌ها را چند برابر خواهد کرد و برنامه‌ریزی باشگاه‌ها نیز مختل شده است.

اگر دلیل بلاتکلیفی رشته فوتسال سر بسته بودن فضای برگزاری مسابقات است باید گفت در همین چند وقت گذشته لیگ برتر کشتی که یکی از پر برخورد ترین رشته های ورزشی است آغاز شده و حتی در هفته گذشته شاهد آغاز مسابقات بسکتبال در کشور هم بودیم.

حال سوالی که برای جامعه فوتسال پیش آمده این است که دلیل بلاتکلیفی لیگ برتر سختگیری مسئولین فدراسیون و ستاد مبارزه با کرونا است یا...

البته علاوه بر لیگ برتر آقایان، تکلیف لیگ برتر بانوان، لیگ دسته اول آقایان، ادامه رقابت های لیگ دسته دوم و تمامی رده های سنی نیز مشخص نیست.

یکی از کارشناسان رشته فوتسال در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد امیدوارم پیش از نابودی رده های سنی و مسابقات فوتسال مسئولین این رشته ورزشی از خواب بیدار شوند و فکری به حال ورزشکاران کنند.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0