• گروه مطلب:| خبر| ملی|
  • کد مطلب:572
  • زمان انتشار:چهارشنبه 01 مرداد 1399-16:08
  • کاربر:.
فعالیتی عجیب تحت نام «تیم منتخب دانشجویان ایران»

درحالی تیم هایی تحت عنوان «تیم فوتبال و فوتسال منتخب دانشجویان ایران» اقدام به معرفی کادر و جذب دانشجویان جهت اعزام به مسابقات جهانی کرده که سرپرست فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی فعالیت چنین تیم هایی را به رسمیت نمی شناسد.
دانشجویان مراقب باشند!/ وعده‌ی یک سفر اروپایی روی میز قانون/تیم منتخب دانشجویی رسمیت ندارد

به گزارش فوتسال۲۰۲۰، فردی تحت عنوان مدیر تیم منتخب دانشجویان ایران اعلام کرده است که مسابقات جهانی بلژیک طبق برنامه از قبل اعلام شده قرار است اواخر امسال در شهر آنتورب بلژیک برگزار شود و براین اساس تیم های فوتبال وفوتسال مردان و فوتسال بانوان قرار است در آن حضور یابند.

نکته قابل تامل استفاده از نماد PCU COMMITTEE است؛ با مراجعه به پورتال COMMITTEE PCU، در معرفی این کمیته آمده است که رویدادهای ورزشی دانشگاهی را با محوریت بازی منصفانه برگزار و پشتیبانی می‌کند و IOC (کمیته بین المللی المپیک) از سال ۱۹۸۲ این کمیته را به رسمیت شناخته است.

در این رابطه باید به یک مسئله مهم اشاره کرد، اینکه به رسمیت شناخته شدن توسط کمیته بین المللی المپیک (IOC) به معنی فعالیت بعنوان یک زیر مجموعه از سوی IOC مطرح نیست.

محمدحسین علیزاده- سرپرست فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی در رابطه با فعالیت تیمی تحت منتخب دانشجویان، اظهار کرد: صراحتا در حال حاضر تیمی تحت عنوان «تیم ملی دانشجویان ایران» وجود ندارد و تیم هایی نیز که تحت عنوان «تیم منتخب دانشجویان ایران» در حال فعالیت است از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی به رسمیت شناخته نمی شوند.

سرپرست فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی با اشاره به اینکه مدیریت فعالیت ورزش دانشجویان در کشور اینگونه است که که هر دانشگاهی استقلال خود را برای تشکیل تیم های ورزشی مربوطه جهت شرکت در رقابت های داخلی دارد، گفت: اما نمایندگی تیم های ایران در مجامع بین المللی اعم از مسابقات یونیورسیاد، بازی های جهانی و آسیایی بر عهده فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی است.

علیزاده ادامه داد: شورای برون مرزی جهت اعزام، فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی را به رسمیت می شناسد و تیم ملی دانشجویان نیز توسط این فدراسیون تشکیل می شود و سایر تیم های داخلی تحت عناوین دانشجویی می توانند توسط دستگاه های مختلف و صرفا به منظور شرکت در رقابت های داخلی تشکیل شوند و باید بدانیم که تیم ملی نیستند چرا که تشکیل تیمی تحت عنوان تیم ملی دانشجویان ایران که لباس تیم ملی را می پوشد و در رقابت های برون مرزی اعم از آسیایی و جهانی شرکت می کند زیر نظر فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی است.

وی با تاکید بر اینکه اگر فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی میزبانی رقابت هایی را بر عهده گیرد یا قصد داشته باشد تیم ملی را به مسابقات برون مرزی اعزام کند، می تواند فعالیت ها را واگذار کند، اظهار کرد: در سال گذشته و چه در سال جاری این تیم زیر نظر و تحت مسئولیت فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی قرار داشته و هیچ مجموعه دیگری نمایندگی آن را ندارد و هیچ تیم دیگری در این زمینه به رسمیت شناخته نمی شود و هر فعالیت دیگری که صورت بگیرد تخلف بوده و غیرقانونی است.

سرپرست فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی در پایان اعلام کرد: مراتب مربوط به فعالیت تیمی تحت عنوان «تیم منتخب دانشجویان ایران» به مراجع ذی صلاح از جمله حراست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گزارش شده است و پیگیری این مسئله در دستور کار قرار دارد و به زودی نتایج آن اعلام می شود.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0