• گروه مطلب:| خبر| فوتبال ساحلی|
  • کد مطلب:6686
  • زمان انتشار:پنجشنبه 29 آبان 1399-13:04
  • کاربر:.

زیرساخت‌های فوتبال ساحلی در یزد که به یکی از پرطرفدارترین ورزش‌ها در استان یزد تبدیل شده، در حال افزایش است.
توسعه امکانات ورزش‌های ساحلی در یزد؛ دومین ورزشگاه ساحلی محمودآباد یزد احداث می‌شود

به گزارش فوتسال ۲٠۲٠، استان یزد به لحاظ موقعیت جغرافیایی در مرکز ایران قرار گرفته و به عنوان یکی از استان‌های کویری ایران، دارای ویژگی‌های خاص و منحصر به فردی است.

از دیرباز این استان کویری و مردمان آن با سه شاخصه قنات، قنوت و قناعت شناخته می‌شدند و  نماد بارز این ویژگی را می‌توان در زندگی با شرایط اقلیمی سخت کویر مرکزی ایران و تلاش و کوشش فراوان برای انتقال آب به وسیله قنات‌های زیرزمینی است؛ قنات‌هایی که امروز در تمام دنیا به عنوان شاهکار مهندسی انتقال آب شناخته می‌شود.

تمام ویژگی های خاص بیان شده همه نشان از آن دارد که یزد فاقد هرگونه دریا و دریاچه ای است و نامی که با این استان هیچ سنخیتی ندارد، ساحل است.

با این وجود سخت‌کوشی مردمان کویر یزد در حوزه ورزش هم کار را به جایی رساند که در کویر یزد، نامی از ورزش‌های ساحلی به اوج خود برسد و در حالی که هیچ ساحلی در این استان کویری وجود ندارد، یکی از بهترین تیم‌های فوتبال ساحلی کشور در استان یزد به وجود آید و گلساپوش سرآمد تمام ساحلی‌کاران ایران شود.

پیشرفت این ورزش ساحلی در استان یزد به حدی بود که در دوره‌هایی مدیرعامل، سرمربی و چند تن از بازیکنان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران از این تیم انتخاب شوند.

گلساپوش یزد در دوره‌هایی پر از فراز و نشیب راه خود را ادامه داد و پس از افزوده شدن سپاه الغدیر استان یزد به این تیم و تغییر نام آن به مقاومت گلساپوش یزد، روند پیروزی‌های این تیم روز به روز گسترش یافت به گونه‌ای که عناوین پر افتخاری همچون میزبانی باشگاه‌های جهان و قهرمانی در این مسابقات از جمله افتخارات گلساپوش به حساب می‌آید.

پس از اینکه استان یزد در این حوزه موفقیت‌های چشم‌گیری با مقاومت گلساپوش کسب کرد، روند توسعه فوتبال ساحلی در یزد سرعت گرفت و تیم‌های دیگری هم در این حوزه تشکیل شدند، که نمونه آن برسام اردکان و حضور این تیم در لیگ برتر فوتبال ساحلی ایران بود.

این روند همچنان در حال سرعت‌گیری است به گونه‌ای که شهرداری یزد هم به توسعه زیرساخت‌های ورزش‌های ساحلی به ویژه فوتبال ساحلی در یزد روی آورده  که در نخستین اقدام، تکمیل ورزشگاه ساحلی گلساپوش که در محمودآباد یزد بود در دستور کار قرار گرفت و اجرایی شد.

در دومین اقدام عملیات ساخت دومین ورزشگاه ساحلی محمودآباد یزد در دستور کار قرار گرفت و روند اجرایی آن آغاز شده است.

حمید دهقان شهردار منطقه یک در یزد اظهار داشت: یزد ظرفیت‌های بسیار گسترده‌ای در حوزه ورزش‌های ساحلی به ویژه فوتبال ساحلی دارد و باید به صورت ویژه از این ظرفیت حمایت کرد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون هم یزد افتخارات بسیار گسترده‌ای در این حوزه کسب کرده گفت: قطعا اگر از ورزش‌های ساحلی در یزد حمایت لازم صورت پذیرد، آینده‌ای بسیار درخشان‌تر از الان در انتظار استان و جوانان یزد است.

شهردار منطقه یک یزد از عملیات ساخت ورزشگاه ساحلی محمودآباد یزد خبر داد و عنوان این کرد: این مجموعه ورزشی مشتمل بر امکانات ورزشی ساحلی در حوزه‌های مختلف است که می‌تواند کمک زیادی به توسعه این ورزش در  یزد داشته باشد.

دهقان از اختصاص اعتبار بیش از چهار میلیارد و 500 میلیون تومانی برای این پروژه خبر داد و تصریح کرد: اعتبار لازم برای ساخت این مجموعه توسط شهرداری تامین شده است.

وی خاطرنشان کرد: این مجموعه ورزشی انتهای رودخانه مرکزی شهر یزد و در منطقه یک ساخته می‌شود و امیدواریم که تا شش ماه آینده بتوانیم از آن بهره‌برداری کرد.

ورود شهرداری به توسعه امکانات ورزشی در استان یزد با توجه به ظرفیت‌های موجود و علاقه جوانان استان اقدام بسیار خوبی است که قطعا می‌تواند زمینه توسعه هرچه بیشتر این استان را فراهم کند.

قطعا ورود این ورزشگاه به چرخه بهره‌برداری امکانات استفاده هرچه بیشتر جوانان استان و شناسایی استعدادهای برتر یزد در این حوزه را بیش از پیش فراهم می کند و در آینده‌ای نزدیک استان یزد شاهد حضور بیشتر جوانان خود در عرصه ورزش‌های ساحلی کشور و جهان خواهد بود.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0